Hoşgeldiniz
 

Tığ İşi Örümcekli Fıstık Oyası Yapılışı

Bir perşembe günü yayında tekrar bir aradayız!

Bugün ki isteğimiz Van’dan Fadime Hanım tarafından bizlere ulaştırılmış.

Oyamıza başlamadan önce boncukları ipe dizip iğne ve iplik hazırda tutuyoruz.

6 Adet zincirinden bir halkanın içine 4 adet sık iğne örüyoruz, 2 adet boncuk alıp oyanın tersinden 3 adet sık iğne örüyoruz ve sonrasında 1 adet küçük boy örümcek çekiyoruz. Kaldığımız yerden 4. sık iğneyi de örerek 1 adet büyük örümcek çekiyoruz.

Buraya 5 adet zincirden bir halka örüp içine tepesinde 1 adet boncuk bulunan yaprak örüyoruz ve yeniden 1 adet büyük örümcek çekip karşı tarafta bulunan küçük örümceğin ipini çekerek oyaya başlarken yaptığımız işlemi tekrarlıyoruz.

1 adet büyük örümcek çekip tekrar oyanın karşısına geçip bu defa buraya 6 adet zincirden bir halka yapıp oyaya bu işlemleri böylece tekrarlayarak devam ediyoruz.

Her defasında 1 adet yaprak, 1 adet boş halka yapıyoruz. Bu boş halkaların içerisine daha sonra fıstıklı 3 yapraklı çiçek örerek oyamızı renkleniriyoruz ve son olarak oyanın alt kısmına büyük örümcekler yaparak dikime hazır hâle getiriyoruz.

Öncesinden yazmanın kenarına bir sıra zürafa yapıp oyayı örümceklerin tepelerinden yazmaya dikip kullanıma hazır hâle getiriyoruz.

Yorum, beğeni ve fikirlerinizi bizlerle paylaşmayı unutmayın! Kanalımıza abone olmayı ihmal etmeyin!

Bizlere ulaşmak için aşağıdaki sosyal ağları kullanabilirsiniz. İyi seyirler!

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak