Hoşgeldiniz
 

Kirpikli İğne Oyası – Yazma Modeli

 

 

Bugün paylaştığımız bu güzel iğne oyasının yapımı oldukça basit. Henüz iğne oyasında acemi olanlar için birebir bir örnek olması yanı sıra, malzemeler de oldukça az:

  • 1 adet istediğiniz renkte yazma
  • 4 adet farklı renkte oya ipliği: bu iple kirpiklerin yapımında kullanılacak, isteğe göre bu renkleri azaltıp çoğaltabilirsiniz
  • 1 adet iğne ve makas

Oyanın yapılışna gelince:

İsteğe göre yazmanın kenarına önceden bir sıra zürafa yapabilirsiniz. Oyanın alt kısmını yeşil iple yaptık, siz bu rengi değişebilirsiniz.

Yeşil kısımlar şu şekilde yapılıyor: 1 adet zürafanın üzerine dönüp burada 1 adet tekli kelebek kanadı, 2 adet orta boy kirpik ve yeniden 1 adet tekli kelebek kanadı yapıyoruz.

Yazmanın kenarına inerek 4 adet boş zürafa ördükten sonra yeniden aynı işlemi tekrarlıyoruz ve oyanın alt kısmı bu biçimde devam ediyor.

Son olarak istediğiniz renk iplerle kirpikler yapmaya geldi sıra: kelebek kanatlarının arasında yaptığımız kirpiklerin üzerine 1 adet zürafa yapıyoruz.

Aynı zürafanın üzerine çıkarak buraya 7 adet orta boy kirpik yapıyoruz. Böylece bir oyamızın daha sonuna gelmiş bulunuyoruz.

Yapacak olanlara şimdiden kolay gelsin 😉

kahverengi mavi krem rengi yesil kirpikli iğne oyası tülbent modeli 2

kahverengi mavi krem rengi yesil kirpikli iğne oyası tülbent modeli 1

kahverengi mavi krem rengi yesil kirpikli iğne oyası tülbent modeli

Bu yazı 2003 kere okundu.
  Sosyal   Medyada   Paylaşın
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

Abone Olmak İçin Tıkla!
Abone Olmak İçin Tıkla!
Bilim-Gezi-Belgesel
Bilim-Gezi-Belgesel
Sponsor Bağlantılar
Facebookta bizi bulun