Hoşgeldiniz
 

İğne Oyası Keloğlan Modeli Yapımı

Hanımlar, bu videomuzda son zamanlarda trend olan, çok ihtişamlı ve yapımı oldukça farklı olan bir iğne oyasını ele aldık.

İsmiyle farklılığını belli eden İğne Oyası Keloğlan Modeli’ni yapmak için size gerekli olan malzemeler şöyle:

– İstenilen renkte 1 adet yazma
– 1 adet yeşil oya ipliği
– 1 adet farklı renkten oya ipliği
– Makas
– Ve tabiki 1 adet iğne

İğne oyamızın yapılışına gelince:

İlk olarak iğne oyasından yazmanızın kenarına 1 sıra zürafa yapın. Bilmeyenler ve yeni öğrenenler için şu linke tıklayarak zürafanın yapılışını izleyebilirsiniz:

Zürafa yapmasanız da olur, bu tamamen sizin göz zevkinize kalmış 😊

Daha sonra 3 adet ikili testere dişi yapıyoruz. 4.cü testere dişinin tepesine 1 tane küçük kirpik yapıyoruz. Bu şekilde devam ederek oyamızın alt kısmını oluşturmuş oluyoruz.

Keloğlan kısmına geliyoruz yavaş yavaş: burada uzunca bir iplik alıp ilk olarak parmağımızın etrafına 1 kere dolayıp düğüm atıyoruz. Burası çiçeğin orta kısmını oluşturuyor.

Yapılan halkanın etrafına 6 adet küçük kirpik yapıyoruz ve son kirpiğin üstüne çıkıyoruz. Kirpiklerin tepesinden birer zürafa yaparak birbirlerine bağlıyoruz.

Yaptığımız bu zürafaların ilkinin ortasına geçip küçük bir kirpik yapıyoruz. Oyayı ters çevirip ondan daha büyük ve küçüğünü içine alacak şekilde bir tane daha kirpik yapıyoruz. Bu işlemi 7 kes yapınca Keloğlan çiçeğimizin ilk yaprağını yapmış oluyoruz.

Çiçek 6 yapraktan oluştuğu için bu işlemi 6 kez tekrarlıyoruz ve çiçek bitmiş oluyor.

İpin boşta kalan diğer kısmını ele alıp iyice sıkıyor çiçeğimizin düzgün durmasını sağlıyoruz.

Oyanın yeşil alt kısmında kirpikli testere dişi yapılmıştı hatırlarsanız: boşta kalan aynı iple o küçük kirpiğe 2 adet düğüm atıp çiçeği sabitliyoruz. Böylece oyamızın sonuna gelmiş bulunuyoruz.

Sorularınız olursa bize sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Şimdiden kolay gelsin, iyi seyirler.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak