Hoşgeldiniz
 

Çiçekli Tığ Oyası Modeli Yapımı #8

 

 

Bu haftanın ilk örneğiyle hepinize merhaba!

Uzun zamandır yoğun bir istek listesi olduğundan dolayı beklemede olan bir oyayı yapacağız hep birlikte.

Öncelikle çiçekli motifimizin yapılışını hep birlikte izleyeceğiz, daha sonra bu motifi yazmanın kenarına ekleme aşamasına geçeceğiz.

Plastik küçük boy halkanın içine 18 adet tekli trabzan yapıyoruz, 6 adet zincir çekip motifin ters yüzünden sıradaki 6. trabzanın tepesine batıyoruz ve bu işlemi bir kez daha tekrarlıyoruz.

Oyanın düz tarafına geçip her zincirin içine 7’şer adet tekli trabzan örüyoruz, 10 adet zincir çekip motifin ters yüzünden 2 tane daha bağ örüyoruz.

Daha sonra her bağın içine 12’şer adet tekli trabzan örüp ipi kesiyoruz.

Yazmanın kenarında bulunan herhangi bir zürafanın içine batarak oyaya devam ediyoruz ve 1 adet orta boy örümcek çekiyoruz, sıradaki 3. zürafaya 1 adet ikil trabzan örüyoruz.

5 adet zincir çekip trabzanın etrafına 5, dibine 1 adet sık iğne yapıp bu işlemi 5 kez tekrarlıyoruz: bu kısım çiçeklerin arasını oluşturan motiflerden oluşuyor.

Motifi ekleyeceğimiz noktaya ulaşınca yine 1 adet orta boy örümcek çekiyoruz, sıradaki 3. zürafaya batarak 1 adet ikili trabzan örüyoruz ve çiçeğin sağ arka kısmından tığı geçirerek motifi sabitliyoruz.

Sonrasında ikili trabzanın etrafına sık iğneler örerek dibe iniyoruz, 6 adet zincir çekip aynı şekilde çiçeğin ortasından sabitleme yapıyoruz ve sık iğnelerle dibe iniyoruz.

İlk sabitlemenin aynısından bir tane daha örerek çiçeği sol tarafından sabitliyoruz.

Son olarak çiçeklerin aralarında bulunan yeşil motiflerin tepelerine 4’er adet zincirden 3’er tane kirpik örerek oyamızı sonlandırıyoruz.

Yorum, beğeni ve fikirlerinizi bizlerle paylaşmayı unutmayın! Kanalımıza abone olmayı ihmal etmeyin!

Bizlere ulaşmak için aşağıdaki sosyal ağları kullanabilirsiniz. İyi seyirler!

Kevin MacLeod sanatçisinin Amazing Grace 2011 – Classical Whimsical adli sarkisi, Creative Commons Attribution lisansi (https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/) altinda lisanslidir.
Kaynak: http://incompetech.com/music/royalty-free/index.html?isrc=USUAN1100820
Sanatçi: http://incompetech.com/

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak