Hoşgeldiniz
 

Boncuklu Tığ Oyası Modeli Yapılışı #2

Bir salı günü videosuyla herkese merhaba!

Geçtiğimiz hafta yayınladığımız video üzerinden zürafa yapımını izleyip bir sıra zürafa ördükten sonra oyaya başlayabiliriz.

Önceden boncukları ipe dizip malzemeyi hazırlıyoruz ve herhangi bir zürafanın içine bir adet sık iğne örerek başlıyoruz.

Çiçekli motiflerin arasına örümcekli motifler örüyoruz, istediğiniz sayıda örerek çiçeklerin sıklığını zevkinize göre ayarlayabilirsiniz. Bu motiflerin tepesinde 3 adet boncuk bulunuyor.

Çiçeğin motifinde ise 5 adet boncuk bulunuyor ve bu sıra bittikten sonra ip değişip çiçeğin ilk kademesini örmek üzere son boncuğun dibine sık iğne örerek yaprakların yapımına geçiyoruz.

6 adet zincir çektikten sonra 2 tane boncuk atlıyoruz ve nir tane sık iğne örerek bir bağ oluşturuyoruz. Yine 6 adet zincik çekip 1 boncuk atlıyoruz ve son kez son boncuğun ardında batarak bir bağ daha örüp oyanın düz yönüne dönüyoruz.

her bağın içine şu işlemi uyguluyoruz: 2 adet zincir, 6 adet tekli trabzan, 2 adet zincir. Böylelikle 3 tane yaprak örüp bir diğer ip ile trabzanların tepelerine kirpik örerek oyamızı bitiriyoruz.

Yorum, beğeni ve fikirlerinizi bizlerle paylaşmayı unutmayın! Kanalımıza abone olmayı ihmal etmeyin!

Bizlere ulaşmak için aşağıdaki sosyal ağları kullanabilirsiniz. İyi seyirler!

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak