Hoşgeldiniz
 

3D İğne Oyası Kasımpatı Çiçeği Yapılışı

Yeni bir videoyla hepinize merhabalar!

Bugün Giresun’dan Rabia Hanım’ın bizlere ulaştırdığı istek modeli yapacağız.

Sihirli halkanın içine 5 adet küçük zürafa örerek modelimize başlıyoruz ve ardından soldan ilk zürafaya çıkarak düğüm atıyoruz.

Dönüş ipini de içine alarak sağ/sol uçlardan + ortadaki zürafadan artırma yaparak yeşil ip ile toplamda 6 sıra örüyoruz.

Aynı teknik ile 3 sıra da beyaz ip ile örüp pembe ipe geçerek son sırada bulunan her zürafaya birer adet tekli kelebek kanadı örüyoruz.

Aralarda birer adet zürafa oluşacaktır, her sıranın sonunda ipi kesip sol uçtan başlıyoruz ve bu zürafaların içlerine her sırada birer adet tekli kelebek kanadı yapıyoruz.

İstenilen büyüklükte çiçek elde edene kadar kat kat çiçeği örmeye devam edip son olarak oluşan motifi çevirerek büzüyoruz, çiçek şekli alana kadar ve yeşil ip ile düğüm yardımıyla sabit hâle getiriyoruz.

Son olarak 2 parmağımızın üzerine 8-10 kez sarı ip dolayıp düğüm atarak topluyoruz, yeşil sihirli halkanın içinden geçirip halkayı sıkıyoruz ve sarı tormucuğun iplerinin ucunu kesip zamanla bozulmaması içine hafifçe yakıyoruz.

Not: bize ulaşan istekte namaz tülbentine bir sıra zürafanın üzerine bir sıra K Trabzan, diğer adıyla şeytan bacağı yapılmıştı. Üzerinede son olarak dağ motifleri yapılmıştı ve dağların arasına kasımpatı çiçeği yerleştirilmişti. Sizler bu şekilde vya tesbih ucu için de bu çiçekleri kullanabilirsiniz 😉

Yorum, beğeni ve fikirlerinizi bizlerle paylaşmayı unutmayın! Kanalımıza abone olmayı ihmal etmeyin!

Bizlere ulaşmak için aşağıdaki sosyal ağları kullanabilirsiniz. İyi seyirler!

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak